Krajský přebor a 36.ročník Mezinárodní Veteraniády

27. 11. 2017

Ve specializované gymnastické tělocvičně (nejlepší v ČR) se závodilo v povinných sestavách mužských složek. Přebor byl společný pro tři kraje: Liberecký, Ústecký a Královehradecký.
Škoda, že nám stále ubývá chlapců, kteří se věnují tomuto krásnému sportu. Vždyť sportovní gymnastika může být základem pro ostatní  sporty.
V kategorii „ nejmenších mužů startovalo 13 chlapců ve věku od 7 – 9 let. Z toho bylo 5 z gymnastiky Liberec. Titul Přeborníka získal Řípa Petr před Sladem Dominikem a Řípou Jakubem. Na 6. místě skončil Hrobský David a 9, Žitňan Štěpán. Připravoval je trenér Drábek Libor, který je také našim nejlepším mezinárodním rozhodčím. Všichni se nominovali na Přebor ČR. V Ústeckém kraji zvítězil Gabriel Daniel a v Hradeckém pak Grossman Matěj.
Kategorie VS2 mladší měla 8 startujících. Zvítězil Tichý Martin z TJ Doksy před Jägrem Adamem a Křelinou Pavlem z Gymnastiky Liberec. Čtvrtý skončil Holický Vít a 6. Bitman Adam. Také tito se nominovali na Přebor ČR.
Kategorie VS2 starší měla 4 účastníky. S přehledem zvítězil a titul Přeborník kraje získal Zajíček Adam z Gymnastiky Liberec.
Na výsledku obou kategorií VS2 se podílelo trenérské duo Bradáč/Kučera.
Kategorie VS3 (dorostenci) závodila již ve volných sestavách, startovali 4 borci. V Libereckém kraji zvítězil Nový Radek, v Ústeckém Satran Vojtěch a v Hradeckém Jedlička Marian.
Vložený závod Gymnastické TV měl tři startující. Zvítězila Hrobská Elen před Ježkovou Matildou (ta je mistriní Evropy v canyskrosu) a Dostálkovou Natalií Emou.
Děvčata absolvovala 5- boj.
Mezinárodní Veteraniáda měla letos slabší početní účast. Výkony jednotlivých borců však byly na vysoké úrovni.
Celkem se sešlo 10 mužů ve věku 40 – 83 roků.

V kategorii do 50 let zvítězil Landa Zbyněk z TJ DDM česká Lípa.
V kategorii od 55 – 60 let zvítězil Biňovec Josef, TJ Sokol Vršovice Praha před Hadravou Martinem TJ DDM Česká Lípa a Staňkem Petrem z Děčína. Borci předvedli velmi kvalitní sestavy.
V kategorii 70 – 74 let zvítězil Adamovič František z Ostravy.
V aktegorii 75 -79 let startovali jediní zahraniční hosté z Německa. Zvítězil Kirsten Volker před Bauerem Siegfriedem, oba z Marrrleebergu.
Kategorie 80 let a více měla dva startující. Zvítězil Kopecký Luboš z Plzně před Jakšou Vladimírem z Doks.
Po vyhlášení výsledků proběhlo neformální posezení všech sportovců, rozhodčích a organizátorů.
Všichni startující jsou pravidelnými účastníky Veteraniády.