Májový pohár ve sportovní gymnastice

6. 5. 2013

V sobotu 4.5.2013 se v tělocvičně Základní školy Karla Hynka Máchy v Doksech uskutečnil již 13. Ročník Májového poháru ve sportovní gymnastice.

Sjelo se 41 závodníků z pěti oddílů České republiky. Nejvíce startujících bylo z Gymnastiky Liberec – 17, dále pak ze Sokola Vršovice Praha – 11, Sezimovo Ústí – 6, Česká Lípa a Doksy – 3.V této konkurenci se neztratili závodníci z Gymnastiky Liberec.

V kategorii EXTRA startovala dvě děvčata z Liberce. Vítězství si odnesla Jandejsková Barbora před Matrasovou Kristýnou – obě z Liberce.
Kategorie MINI přestavuje naše nejmladší gymnastické naděje, které nemají ještě přebornické soutěže.Tuto kategorii zcela ovládli chlapci z Liberce.
Zvítězil Šimůnek Petr, druhý byl Bitman Adam, třetí Wolmann Ondřej, čtvrtý Křelina Pavel, pátý Drbohlav Štěpán, šestý až osmý Penz Patrik, Jeřábek Lukáš a Žitňan Lukáš.
Největší účast byla v kategorii Nejmladší žáci – 17. Zvítězil Prokop Vojtěch ze Sezimova Ústí, druhý byl Zítko Adam ze Sokola Vršovice Praha, třetí Psota Daniel ze Sezimova Ústí. Umístění libereckých:
4. místo Drbohlav Mikuláš, 9. Místo Jägr Adam, 11. Místo Šíma František.

Kategorii mladších žáků vyhrál Čechtický David Gymnastika Liberec před Vaněčkem Františkem z e Sezimova Ústí a Jakubův Antonínem ze Sokola Vršovice Praha.Čtvrtý skončil Nový Radek  a devátý Jančo Adam – oba Gymnastika Liberec.

V kategorii Starších žáků startovali dva chlapci. Zvítězil Šteffl Boreš Sokol Vršovice Praha před Bradáčem Tomášem z Gymnastiky Liberec.

V době zpracování výsledků proběhly dvě vložené soutěže.Do těchto soutěží se mohli přihlásit všichni účastníci závodu včetně trenérů, rozhodčích i diváků.Soutěžiílo se o krásné sošky gymnasty ve stoji na rukou.

Májostoj – soutěž ve výdrži ve stoji na rukou. Zvítězil Šteffl Boreš , Sokol Vršovice Praha před Kubíčkem Matějem z České Lípy a Koldou ze Sokola Vršovice Praha.

Druhá soutěž s názvem Gymastoj spočívá v předvedení různých kombinací cviků ve vzporu na rukou..Zvítězil Cibulka Viktor ze Sezimova Ústí před Kubíčkem Matějem z České Lípy a Vaněčkem Františkem ze Sezimova Ústí.

Pak již následovalo vyhodnocení jednotlivých Kategorií. První tři  obdrželi medajle, všichni pak účastnický diplom a věcný dárek. Největší odměnou pro organizátory z Dynama Doksy byli rozzářené oči dětí.