Májový pohár Doksy 2014

9. 5. 2014

MÁJOVÝ  POHÁR  DOKSY

Již třináctý ročník gymnastického závodu  Májový pohár proběhl ve sváteční den 8.5. v Doksech, v tělocvičně Základní školy Karla Hynka Máchy.
Sjeli se sem gymnasté z oddílů Sezimovo Ústí, Sokol Vršovice, Gymnastika Liberec, Česká Lípa a pořádající Dynamo Doksy.
Startovalo celkem 39 závodníků v 6 kategoriích.
Nejvíce účastníků přijelo z Liberce – 21. Přijeli také rodiče, kteří vytvořili příjemnou atmosféru pro své děti.
Májový pohár je již tradičně pohodový závod se skvělou atmosférou.
V kategorii EXTRA zvítězil Pietschmann Adam y Liberce, svěřenec asistentek Trávničkové a Stlukové.
V kategorii GTV startovala tři děvčata y Liberce. Pořadí bylo následující:
1. místo Keltnerová Barbora, 2. místo Černá Běla a 3. místo Hrobská Elena (je nejmladší)
Kategorie MINI (jsou to ti nejmenší „ MUŽI“) byla obsazena 10 chlapci. Zvítězil Wolmann Ondřej z Gymnastiky Liberec před Klímou Aureliem a Bartekem Adamem, oba Sokol Vršovice.
Umístění dalších libereckých: 5. Drbohlav Štěpán, 6. Žitňan Lukáš, 7. Mindl Marek, 9. Patřičný Roderik a 10. Bitman Matěj.

V kategorii nejmladších žáků startovalo 16 chlapců. Zvítězil Zítko Adam Sokol Vršovice Praha před Drbohlavem Mikůlášem z Gymnastika Liberec a Šmídem Matějem ze Sezimova Ústí. Další liberečáci: 5. Jäger Adam, 8. Šíma František, 10. Křelina Pavel, 11. Bitman Adam, 13. Šimůnek Petr, 14. Skla Antonín a 15. Penz Patrik.
Kategorie mladších žáků měla 6 startujících. Zvítězil Zajíček Adam Gymnastika Liberec, druhý byl Jedlička Marián Spartak Vrchlabí a třetí Psota Daniel Sezimovo Ústí.
Liberecký Jančo Adam skončil šestý.
Starší žáky vyhrál Zítko Jakub Sokol Vršovice Praha před Vaněčkem Františkem Sezimovo Ústí a Samešem Adamem z České lípy.

Tradicí se staly také dva vložené závody bez rozdílu věku a pohlaví.
MÁJOSTOJ – soutěž ve výdrži ve stoji na rukou.
Nejprve proběhnou tři vyřazovací kola, z kterých postoupí tři do finále.
Finále pak probíhá také na tři kola a zvítězí ten, který získá nejvíce bodů.
Zvítězil Dalibor Pietschmann (trenér a president) Gymnastika Liberec.
Druhý závod má název GYMASTOJ a závodník musí zacvičit libovolnou sestavu ze silových cviků a povinně projít i stojem na rukou. Zvítězil Vaněček František Sezimovo Ústí. Liberecký Jäger byl třetí.
První tři ve všech kategoriích obdrželi medaile a diplomy a všichni pak věcné ceny.
Liberečtí po závodě se tradičně vydali k Máchovu jezeru, kde se dospělí v místním kiosku občerstvili a obě děvčata a president oddílu se také vykoupali. Voda měla „ příjemných“ cca 10 stupňů.
Některé děti si rodiče odvezli auty a zbytek odjel vlakem.