Otevřený Přebor ČOS v mužské gymnastice

13. 5. 2013

Tohoto Přeboru, který je nazýván malým mistrovstvím republiky se zúčastnili i závodníci Gymnastiky Liberec.

Brněnská tělocvična Sokol Brno 1 se zaplnila mládím z celé republiky. Celkem startovalo 137 borců z 16 oddílů z toho bylo 5 nesokolských.

Nejpočetnější bylo startovní pole v kategorii nejmladších žáků - 44. Zvítězil Margold František ze Sokola Štenberk před Durákem Miroslavem ze Sokola Bučovice a Vachutkou Janem rovněž ze Štenberka. Nejlépe z Gymnastiky Liberec na 14 místě se umístil Zajíček Adam, Drbohlav Mikuláš byl 26.místě a Šíma František na 34. místě. V družstvech pak obsadili 9.místo z 15.

V kategorii mladších žáků startovalo 30 závodníků. Zvítězil Vogl Štěpán ze Sokola Kolín před Matušem Mrtinem ze Sokola Zlín a Rázgou Igorem ze Sokola Vršovice. Liberecký Čechtický David skončil 11. a Nový Radek 17. Družstvo skončilo na 7. Místě z 10. V kategorii starších žáků bylo 28 chlapců. Zvítězil Fiala Martin ze Sokola Brno 1 před Ponížilem Danielem z TJ Prostějov a Šáchou Vojtěchem ze Sokola Brno 1. Liberecký Bradáč Tomáš skonšil na 22. místě. V ostatních kategoriích – kadeti, junioři, dorostenci a muži neměl Liberec zástupce.

Pro liberecké závodníky to byla příprava na krajský přebor a Přebor ČR.