Otevřený přebor ČOS v gymnastice

18. 5. 2015

Tělocvična Sokola 1 Brno se zaplnila gymnastickým mládím z Čech a Moravy. Uskutečnil se zde Otevřený Přebor republiky ČOS za účasti 99 chlapců z 12 oddílů. Mezi sokolskými jednotami se neztratili chlapci z Gymnastiky Liberec.
Tradičně nejvíce závodníků měla kategorie nejmladších žáků. Startovalo 42 chlapců. Zvítězil Daněk Jonáš ze Sokola Zlín. Druhý byl Jančuš Vilém a třetí Buček Robert, oba z KSG Moravská Slavia Brno.
Liberečtí skončili: 13. Jäger Adam, 20. Křelina Pavel a 23. Bitman Adam. V družstvech 2 + 1 zvítězil Sokol Zlín. Liberečtí z Gymnastiky skončili na sedmém místě. Družstev bylo 15.
Mladších žáků bylo 30. Zvítězil Kopecký Michal, Sokol Zlín. Druhý skončil Marghold František a třetí Vachutka Jan, oba Sokol Štenberk.
Liberečtí skončili: 20. Drbohlav Mikuláš, 21. Zajíček Adam.
Družtev bylo 9. Zvítězil Sokol Štenberk. Gymnastika Liberec skončila na sedmém místě.
Starších žáků bylo 27. Zvítězil Smetana Sebastián před Voglem  Štěpánem, oba Sokol Kolín a třetí Běhal Jonáš ze Sokola Zlín.
Liberečtí Bradáč Tomáš byl 12., Nový Radek 18. a Jančo Adam 24.
Nejlepší v družstvech byl Sokol Kolín. Liberec skončil na šestém místě.
Závod byl pro mnohé přípravou na Mistrovství gymnastiky ve volných sestavách. Cvičí se na akrobacii, koni na šíř, kruzích, přeskoku, bradlech a hrazdě. Závodníci již cvičí podle pravidel FIG s malými úpravami pro chlapce.Jsou vidět i velmi pěkné sportovní výkony.